Pomysł na wyjazd - 4 dni w Genui

Genua czyli stolica Ligurii. foto: shutterstrock.com


Jeżeli nie macie pomysłu na krótki wakacyjny wyjazd, a chcielibyście podzielić czas pomiędzy zwiedzanie i odpoczynek nad morzem koniecznie zastanówcie się nad stolicą Ligurii – Genuą. Jest to stosunkowo duże miasto, położone na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego, które swoją bogatą historią sięga 220 roku p.n.e. Przeszło 600 tysięczne miasto jest ojczyzną m.in. Giuseppe Garibaldiego, Sabriny Salermo oraz papieża, Benedykta XV.

Z Polski do Genui najlepiej dostać się samolotem, a następnie pociągiem przez Mediolan. Lot Ryanairem z Krakowa bądź Wrocławia kosztuje około 200 zł w dwie strony, natomiast pociąg około 18 euro w dwie strony.

Planujesz wakacje we Włoszech? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik!

Noclegów warto szukać wśród hosteli i prywatnych kwater, które nawet w sezonie nie powinny odstraszać ceną. Czterodniowy pobyt w pokoju dwuosobowym kosztuje około 600 zł, co daje średnio 75 zł za noc.

Sprawdź noclegi w Genui:

Reasumując, dobrze zaplanowane cztery dni w Genui wraz z lotami oraz pociągami nie powinny kosztować więcej niż 600 zł za osobę.


comments powered by Disqus
Tagi: Genua   Włochy  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Odbierz darmowego e-booka

Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowego e-booka "Ile to kosztuje?" - w którym liczymy, ile powinny kosztować wyjazdy do różnych miast w Europie. Dodatkowo czasem otrzymasz informację o promocyjnych lotach czy nowościach na stronie.