Karty zniżkowe

Karta ISIC. Foto: www.isic.org

Stereotypowa opinia o biednym studencie odchodzi powoli do lamusa. Wiadomo, nikomu nie jest lekko w tych czasach, ale jeżeli ktoś jest kreatywny wolny rynek daje możliwości zarobienia. Kiedyś przeciętny student mógł pomarzyć o wakacjach na Lazurowym Wybrzeżu, czy weekendzie w Amsterdamie. W erze tanich lotów, couch surfingu (o którym więcej przeczytasz na stronie 87) i różnego rodzaju innych udogodnień nie jest to już żadnym novum. Jednym z takich udogodnień są karty zniżkowe zadedykowane studentom, a czasem również osobom nieuczącym się w wieku do 26 lat. Jak zapewne się domyślacie ten rozdział został poświęcony kartom dzięki którym będzie podróżować taniej. Do przeczytania zachęcamy wszystkich naszych czytelników, bo mimo że gros informacji przyda się głównie studentom, nie zabraknie również czegoś dla osób, które swoją karierę naukową mają już od dawna za plecami.

Międzynarodowa Legitymacja Studencka (ISIC) oraz ISIC PTSM

Karta ISIC to nic innego jak zunifikowana legitymacja studencka. Karta ISIC istnieje od 1968 roku, przez co lista partnerów i zniżek jakie dzięki niej Wam przysługuje jest naprawdę bardzo długa. ISIC umożliwia tańsze podróżowanie, zwiedzanie, jedzenie czy zakupy. Tylko w Polsce karta honorowana jest aż w 5000 punktach. Cena ISIC waha się od 24 zł do ok. 79 zł, w zależności od tego czy i ewentualnie na jakie dodatkowe ubezpieczenie się zdecydujecie (Z własnego doświadczenia wiem, że ubezpieczenia z kartą ISIC nie należy traktować jako jedynego, a tylko jako dodatek do innego). Karta ważna jest do 16 miesięcy i mogą się o nią ubiegać studenci studiów stacjonarnych, podyplomowych oraz młodzież szkolna powyżej 12. roku życia. Do kupienia online.

Karta ISIC PTSM została stworzona wspólnie z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych. Podobnie jak ISIC otrzymujemy dzięki niej wiele rabatów. Oprócz tego, karta ISIC PTSM uznawana jest często jako lokalna legitymacja studencka dzięki czemu możemy liczyć na zniżki nie tylko w miejscach i firmach objętych oficjalną umową. Co więcej, ISIC PTSM jest dowodem na przynależność do PTSM oraz Hostelling International, dzięki czemu możemy skorzystać z noclegów w schroniskach młodzieżowych w 78 krajach. Oprócz tego posiadacze tej karty mają prawo do 25 % zniżki w polskich schroniskach młodzieżowych. Jej cena waha się pomiędzy 39 a 89 złotych. Jeżeli chodzi o dostępność, jest wydawana na takich samych zasadach jak zwykła karta ISIC. Ważna przez 12 miesięcy. Do kupienia online.

Spis wszystkich zniżek, partnerów oraz więcej informacji znajdziecie na:

- www.myisic.com

- www.isic.pl

- www.isiccard.com

LEGITYMACJA MIĘDZYNARODOWA PTSM               

Karta PTSM jest dowodem na przynależność do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, dzięki czemu jej posiadacz ma zniżkę na 25% zniżkę na noclegi w polskich schroniskach młodzieżowych oraz tańsze noclegi w schroniskach międzynarodowych (do 26. Roku życia). Dodatkowo karta upoważnia do korzystania z szeregu zniżek i rabatów. Co ciekawe kartę może kupić nie przynależąc do żadnej uczelni ani szkoły. Karta JUNIOR, czyli dla osób do 26. Roku życia kosztuje 20 zł, natomiast SENIOR uszczupli nasz budżet o 40 zł. Więcej informacji na http://www.ptsm.org.pl/.

Karta Euro 26. Foto: www.euro26.pl


KARTA EURO<26

Nazwa może być dość myląca, bo od 2009 roku karta jest ważna dla osób do 30. Roku życia. EURO<26 to karta rabatowa, dzięki której zapłacimy mniej za usług, transport, jedzenie, kulturę. Aby stać się posiadaczem karty nie trzeba być uczniem ani studentem, chociaż dystrybutor przewidział również kartę EURO<26 dla studentów. Cena w zależności od tego czy chcemy dodatkowo kupić polisę (a jeżeli tak, to pytanie jaką) waha się od 14 zł do 136 zł. Karta jest ważna przez rok. Do kupienia online.

Więcej informacji na temat karty EURO<26 na stronie:

- www.euro26.pl

MIĘDZYNARODOWA KARTA NAUCZYCIELSKA (ITIC)

Jest to taka sama karta jak ISIC, z tym że skierowana do nauczycieli szkolnych i akademickich. Posiadacz ITIC ma prawo do bardzo wielu zniżek na całym świecie związanych m.in. z transportem, zwiedzaniem, kulturą czy jedzeniem. Karta kosztuje 79 zł w czym automatycznie otrzymujemy ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków). Karta ważna przez 16 miesięcy. Do kupienia online.

Więcej informacji na temat ITIC na stronie:

- www.myisic.com

Karta ITIC. Foto: www.isic.pl


MIĘDZYNARODOWA TURYSTYCZNA KARTA MŁODZIEŻOWA (IYTC)

IYTC to dokument dla podróżujących ludzi do 26. roku życia. Karta ta zapewnia nam ubezpieczenie w podróży na całym świecie oraz zniżki przy korzystaniu z atrakcji turystycznych. Oprócz tego karta gwarantuje jej posiadaczom masę innych zniżek, jak bezpłatne wejście do klubów nocnych, czy 50% taniej za zabawę na gokartach. Koszt wyrobienia to 79 zł. Karta ważna jest przez rok. Do kupienia online.

Więcej informacji na stronie:

- http:/www.isic.pl/index.php/iytc.html

Karta IYTC. Foto: www.isic.pl


VIP BACKPACKERS CARD

Dzięki tej karcie będziemy mieli dostęp do zniżek w 1200 hosteli w 83 krajach. Poza tym karta oferuje wiele dodatkowych rabatów na transport, jedzenie oraz rozrywkę. Partnerzy skupieni w akcji oferują wysoką jakość usług za przystępną cenę. Koszt karty to równowartość 30 funtów. Karta ważna przez rok. Do kupienia online.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

- www.vipbackpackers.com

NOMADS CARD

Kolejna zniżkowa karta dzięki której otrzymamy zniżki w 600 hostelach w 23 krajach. Karta kosztuje 14 funtów i jest ważna jest 2 lata. Do kupienia online.

Więcej informacji na:

- http://www.statravel.com/nomads-card.htm

Zobacz także:

Jak przygotować się do wyjazdu

Podróżowanie autostopem

Wynajem samochodu

Jedzenie w podróży

Pieniądze w podróży

Jak tanio podróżować z biurem podróży


comments powered by Disqus
Tagi: karty zniżkowe   ITIC   ISIC   EURO 26   IYTC    

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Odbierz darmowego e-booka

Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowego e-booka "Ile to kosztuje?" - w którym liczymy, ile powinny kosztować wyjazdy do różnych miast w Europie. Dodatkowo czasem otrzymasz informację o promocyjnych lotach czy nowościach na stronie.