Wimdu i Airbnb - sposób na tanie noclegi

Airbnb i Wimdu - moja opinia

Sri Lanka to piękny i różnorodny kraj. Foto: Malcolm Browne, flickr.com


Szykując się do wyjazdu i szukając noclegu, obowiązkowo powinniśmy poświęcić chwilę i sprawdzić oferty na Wimdu oraz Airbnb. Są to dwa ogólnoświatowe serwisy umożliwiające wynajem pokoi i apartamentów od zwykłych ludzi. Dzięki temu, ceny w powyższych serwisach są zazwyczaj tańsze niż oferty hoteli (zwłaszcza, jeżeli chodzi o miejsca noclegowe w dużych i drogich miastach).

Sam pomysł jest dosyć świeży - Airbnb powstał w 2008 w San Francisco, Wimdu w 2011 w Berlinie. Mimo krótkiego czasu, obydwa serwisy funkcjonują na całym świecie, a z ich usług korzystają setki tysięcy internautów.

W obydwu serwisach musimy się zarejestrować, uzupełnić informacje o sobie, przejść weryfikację... i już możemy korzystać z dobrodziejstw obydwu serwisów. Najważniejszym punktem, wokół którego "kręcą" się obydwa serwisy, jest system komentarzy, dzięki którym mamy prawdziwy pogląd na zamieszczone w serwisach miejsca noclegowe i możemy przeczytać, co o lokalu i jego właścicielu uważają wynajmujący. System komentarzy działa w dwie strony, tzn. że komentarzom podlegają również osoby, które wykupują noclegi, dzięki czemu właściciele mieszkań wiedzą, z kim mają do czynienia. Obydwa serwisy posiadają również przemyślany system płatności (pieniądze trafiają najpierw na konto serwisu i przelewane zostają wynajmującemu po naszej wizycie - pod warunkiem, że nie złożymy reklamacji). Dzięki temu ryzyko oszustwa praktycznie nie istnieje.

Korzystanie z serwisu jest intuicyjne i zbliżone do systemów rezerwacyjnych tradycyjnych miejsc noclegowych. Wybieramy interesujący nas nocleg i czekamy na akceptacje wynajęcia przez wynajmującego. Jeżeli wynajmujący zaakceptuje naszą rezerwację, pozostaje się nam umówić na odbiór kluczy od niego.

Korzystając z oferty Wimdu lub Airbnb trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy - komentarze oraz status wynajmującego (staż w portalu, częstotliwość odpowiadania na zapytania).

Kwatery prywatne to świetne rozwiązanie dla budżetowych podróżników. Najwięcej korzyści osiągniemy, korzystając z powyższych serwisów w dużych i drogich miastach - tutaj szansa znalezienia czegoś dużo tańszego od tradycyjnych hoteli czy hosteli jest bardzo wysoka.

Jak to działa? Zobaczcie sami krótki filmik


comments powered by Disqus
Tagi: Wimdu   Airbnb  

Autor publikacji

Mateusz Jakubowski

Pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik dobrej kuchni, cudownej Azji, no i oczywiście dobrej muzyki.

 


Nasz kanał na YouTube


Facebook

 
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ