Podróżowanie z Polskim Busem - Polecamy, ale...

Polski Bus staje się coraz bardziej popularny. Foto: polskibus.com


Przy okazji niedawnej wycieczki do Gruzji część drogi (z Wrocławia do Warszawy i z powrotem) przemierzyliśmy autokarem firmy Polski Bus, która w ostatnich latach stała się bardzo poważną konkurencją dla Polbus PKS, a nawet dla PKP. Przewagę nad konkurencją dają firmie bardzo okazyjne ceny biletów, bezpłatne wifi na pokładzie, klimatyzacja, czy darmowe przekąski na niektórych trasach. Z drugiej jednak strony za 30 zł z Wrocławia do Warszawy raczej nie należy oczekiwać cudów – miejsca na nogi jest bardzo mało, siedzenia są niezbyt wygodne, a czas podróży jest zazwyczaj dłuższy niż w przypadku kolei. Do tego dochodzą okazjonalne problemy w naszym przypadku były to problemy przekonaniem kierowcy do włączenia klimatyzacji (mimo wysokiej temperatury) czy niedziałające gniazdka.

PROCES REZERWACJI I PŁATNOŚĆ

Bilety można rezerwować przez Internet albo kupić w jednym z biur. Lista punktów, w których można nabyć bilet znajdziecie TUTAJ jednak pamiętajcie że w kilku punktach bilety za gotówkę dostaniecie tylko w dniu wyjazdu, a większość dolicza 5 zł do transakcji. Z kolei rezerwacja online jest darmowa. Strona internetowa jest przejrzysta i prosta w obsłudze, a płacić można zarówno kartą kredytową, jak i przelewem bankowym.

Ceny są naprawdę niskie i nie mam tutaj na myśli każdorazowej puli 10 pierwszych biletów za 1 zł. Nawet dzień przed wyjazdem można czasem znaleźć bilety np. z Wrocławia do Warszawy za 20-40 zł. W cenie biletu, oprócz wifi, klimatyzacji, gniazdek czy toalet są również dwa bagaże – jeden podręczny, a drugi podstawowy dopuszczalnej wadze 20 kg i wymiarach walizki podróżnej, który umieszczany jest w luku bagażowym.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

Jedyną rzeczą o której musicie pamiętać jest wydrukowanie potwierdzenia zakupu biletu, które należy okazać przy wejściu na pokład oraz podczas ewentualnej kontroli.

SIATKA POŁĄCZEŃ I FLOTA

Polski Bus łączy ze sobą największe miasta w Polsce. Oprócz tego przewoźnik operuje również na trasach zagranicznych umożliwiając tani dojazd do Berlina, Pragi, Wiednia czy Bratysławy (mapka). Wszystkie połączenia obsługiwane są przez belgijskie autobusy Van Hool, które występuję w wersjach jedno- i dwupoziomowych (Odpowiednio na 70 i 89 pasażerów). Przewoźnik dysponuje łącznie 68 pojazdami.

Jeżeli planujesz wycieczkę odwiedź naszą stronę WWW.TANIEPLANOWANIE.COM i spełnij swoje marzenie. Zorganizujemy Ci wspaniały wyjazd najtaniej na rynku!

STANDARD

Na pewno nie można narzekać na wyposażenie dodatkowe czyli klimatyzację, gniazdka, bezpłatne wifi czy okazjonalne poczęstunki. Nie mniej jednak nie zawsze wszystko jest sprawne, a ilość miejsca na nogi czy siedzenia same w sobie pozostawiają wiele do życzenia. W porównaniu do pociągu podróż polskim busem będzie na pewno dużo bardziej męcząca i niewygodna, jednak coś za coś. Płacąc kilka czy kilkanaście złotych za kilkuset kilometrową podróż nie można oczekiwać cudów.

O pomstę do nieba woła również sam proces sprawdzania biletów i wpuszczania pasażerów na pokład pojazdu. Ludzie tłoczą się i wpychają przed siebie, a kierowca przy każdym pasażerze szuka długiego kodu na kartce z listą rezerwacji! Wszystko trwa wieki!

SUBIEKTYWNA OCENA

 Z Polskim Busem jest trochę tak jak z budżetowymi liniami lotniczymi – niska cena, niski komfort. Mimo dość znaczących niedogodności (oraz pomimo ostatniej, tragicznej podróży), uważam że Polski Bus jest bardzo ciekawą alternatywą w kontekście taniego podróżowania, którą wszystkim polecam.


comments powered by Disqus

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ