Kiedy warto skorzystać z oferty biura podróży?

Maciej Urbański   |   27.03.2013   |   17:20   |   TanieZwiedzanie.com > Publicystyka

Z biurem nie warto jechać na koniec świata. foto: www.flickr.com


Na przestrzeni ostatnich kilku lat utarła się wśród turystów opinia iż podróżując z biurem podróży mocno przepłacamy. Rzeczywiście, w wielu wypadkach o wiele korzystniej finansowo wyjdzie nam zorganizowanie wyjazdu na własną rękę, nawet w przypadku krótkich wycieczek do europejskich stolic. Mimo to czasem wygodniej i koniec końców bardziej opłacalnie jest skorzystać z ofert przygotowanych przez biura podróży.

Wspomniane wyjazdy do dużych europejskich miast czy wyprawy poza kontynent warto zazwyczaj organizować samemu. Podobnie jest w przypadku wypadów na mecze czy wydarzenia kulturalne – biura podróży zazwyczaj nie czarterują tam lotów ani też nie wynajmują całych hoteli. Są to na ogół stosunkowo krótkie eskapady, a i zainteresowanie takimi wyjazdami jest zwykle małe, więc byłoby to nieopłacalne. W związku z tym touroperatorzy korzystają z ogólnodostępnych usług transportowych/hotelowych nie otrzymując przy tym specjalnych zniżek. Doliczając do tego prowizję (biuro jest w końcu od tego ażeby zarabiać) rzadko kiedy okazuje się że wciąż opłaca pojechać się na zorganizowaną wycieczkę np. do Londynu.

Nieco inaczej jest w przypadku oferty wakacyjnej. Biura podróży biorą przed sezonem bardzo duże pożyczki, które przeznaczają m.in.: na czartery czy rezerwacje hoteli w popularnych kurortach na cały okres wakacji. Można to przyrównać do handlu hurtowego, gdzie im więcej się kupuje tym lepszą cenę można wynegocjować. Suma sumarum bardzo często nie opłaca się planować wyjazdów do np. Egiptu, na wyspy Greckie, Tunezji czy Turcji na własną rękę. Organizując taki wyjazd samemu w większości przypadków zapłacimy więcej aniżeli gdybyśmy pojechali na wycieczkę zorganizowaną. Poza tym touroperator bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności i szczegółów oszczędzając nam w wielu nerwów, które stracilibyśmy planując wakacje samemu.

Jeżeli więc chcielibyście spędzić sierpniowy urlop w Sharm El Sheik czy w Hurghadzie warto zapoznać się z wakacyjną ofertą biur podróży.

 


comments powered by Disqus
Tagi:

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ