8 rzeczy które musisz wiedzieć zanim spędzisz noc na lotnisku

Spanie na lotnisku nie zawsze jest przyjemne. Foto: www.flickr.com


Niedawno przedstawiliśmy Wam listę 10 najlepszych europejskich lotnisk do spania. Niestety na większości portów lotniczych nie jest aż tak kolorowo i planując noc na większości terminali na świecie trzeba być podwójnie przygotowanym. Z tego powodu stworzyliśmy dla Was listę 8 najważniejszych rzeczy o których powinniście pamiętać zanim spędzicie noc na lotnisku.

Zawsze miej plan awaryjny

Przede wszystkim plan awaryjny. Może się zdarzyć tak, że nawet na przyjaźnie nastawionym do Was lotnisku nie będzie po prostu miejsca do spania. Warto zawczasu posprawdzać jakie ceny oferują okoliczne hotele, czy ewentualnie możecie liczyć na obniżenie ceny jeżeli zameldujecie się koło północy i jakie inne alternatywy na spanie macie. Plan awaryjny dotyczy również sytuacji w której władze lotniska nie do końca będą zadowolone z Waszej obecności. Miejcie przy sobie bilet (albo potwierdzenie lotu) i bądźcie przygotowani na niewygodne pytania służbo lotniskowych.

Bądź na lotnisku wcześniej

Bardzo ważne jest to, o której na nie dotrzecie. Oczywiście nie chodzi o to byście koczowali tam od bladego świtu, ale jeżeli pojawicie się na terminalu za późno istnieje duże prawdopodobieństwo że trudno Wam będzie znaleźć dobre i w miarę wygodne miejsce.

Dobre miejsce to podstwa

Brzmi banalnie, jednak w praktyce okazuje się że wcale nie jest łatwo znaleźć idealne miejsce do spania. Nawet jeżeli wylatujemy z terminalu A, to warto sprawdzić wszystkie inne bo może się okazać, że np. C będzie przystosowany do spania. Poszukując odpowiedniego terminala warto pytać o miejsce obsługi lotniska, która zazwyczaj dysponuje kompletną wiedzą na temat całego lotniska. Ponadto, szukając idealnego miejsca musicie brać pod uwagę rodzaje siedzeń (czy np. posiadają podłokietniki, czy są obite), ilość ludzi, kamer, ochrony, odległość od drzwi (ewentualne przeciągi) czy temperaturę w danym miejscu.

Wygoda

Lotnisko to wprawdzie nie hotel, dlatego trzeba samemu zadbać o maksymalnie komfortowy warunki. Przede wszystkim miejsce – rzadko kiedy traficie na welurowe kanapy (jak np. na lotnisku w Pradze). Zazwyczaj będą to metalowe siedzenia z podłokietnikami (w najlepszym wypadku plastik bez podłokietników), dlatego dobrze jest mieć ze sobą małą poduszką i kocykiem. Idealnym zestawem są śpiwór z karimatą, ale nie rzadko kiedy można sobie pozwolić na taki luksus w podróży samolotem. Osobną kwestią jest ubranie – dobrze jest mieć przy sobie wygodne dresy, koszulkę na zmianę i coś na nogi, tak żeby maksymalnie odpocząć. Zaletą lotnisk jest to, że zazwyczaj nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem ustronnego miejsca w którym będzie można się przebrać.

Bądź bezpieczny!

Bezpieczeństwo to podstawa. Wprawdzie nigdy nie odnotowano bezpośrednich ataków na osoby śpiące na lotnisku, ale zdarzały się kradzieże sprzętu czy bagażu podręcznego. Dobrze wiedzieć gdzie rozlokowane są kamery czy gdzie znajdują się stanowiska ochrony. Zresztą ochroniarze będą najlepszym źródłem informacji na temat najbezpieczniejszych miejscówek na lotnisku. Podróżując w pojedynkę rozkładajcie się obok innych sleepersów. Istotną kwestią jest też bezpieczeństwo bagażu – pamiętajcie żeby zawsze zabezpieczać go kłódeczką oraz trzymać przy sobie, tak żeby przy ewentualnej próbie kradzieży złodziej musiał Was zbudzić.

Kolacja?

Zanim wybierzecie się w podróż dokładnie sprawdźcie czy na lotnisku, na którym planujecie spać znajduje się całodobowo otwarta restauracja albo przynajmniej maszyna vendingowa z jedzeniem i wodą. Jeżeli nie, (a nawet jeżeli tak) przygotujcie sobie prowiant zawczasu. Wydaje się to banalne ale w rzeczywistości podróżni często o tym zapominając głodując potem całą noc. Istnieje również szansa, że jeżeli jakaś knajpa zamyka się o określonej godzinie obsługa poczęstuje Was dobrym jedzeniem które i tak na koniec dnia jest zmuszona wyrzucić.

Poranna kąpiel?

Poranna/wieczorna toaleta zawsze była dużą bolączką osób śpiących na lotnisku. Ostatnimi czasy coraz więcej portów lotniczych wprowadza płatne prysznice wraz z ręcznikami, mydłem itd. Coraz więcej nie oznacza jednak wszystkie, dlatego przed podróżą warto sprawdzić czy będziemy mieli taką możliwość. Mimo wszystko zawsze warto zabierać ze sobą dezodorant, szczoteczkę, pastę, płyn do mycia ciała oraz ręcznik. Jest to niezbędne minimum, które pozwoli Wam czuć się świeżo następnego dnia.

Bądź przygotowany na opóźnienie lotu

Opóźnienia zdarzają się wbrew pozorom bardzo, bardzo często i oprócz mentalnego przygotowania warto na taką okazję dodatkowo zaopatrzyć się w:
- Karimatę
- Zatyczki do uszu i opaskę na oczy
- okulary przeciwsłoneczne (przydają się również do spania)
- wodę oraz przegryzki
- gazety, książki
- urządzenie mp3/ tablet/ komputer
- budzik

 


comments powered by Disqus
Tagi: lotnisko   noclegi  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ