Pozdróżowanie z Simple Express - POLECAMY!

Simple Express to bardzo dobra alternatywa na wyjazd do Wilna, Rygi, Talina lub Petersburga


Simple Express to bardzo ciekawa alternatywa dla osób chcących wybrać się do Republik Nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz do Rosji! Moim marzeniem zawsze było odwiedzić największy kraj na świecie. Czekałem na dobrą okazję, która pojawiła się w minione wakacje.

Simple Express to niskobudżetowy przewoźnik, który operuje głównie w Republikach Nadbałtyckich, ale jeździ także do Rosji, Polski i Niemiec. Co ważne na wszystkich trasach pierwsze pięć biletów kosztuje zaledwie 3 euro. Także całą trasę z Polski do Petersburga i z powrotem można spokojnie pokonać za mniej 100zł! Taki był też nasz plan. Kilkadziesiąt minut w systemie rezerwacyjnym i za 60zł zarezerwowaliśmy trasę:

Poznań – Wilno – Ryga – Tallin – Sankt Petersburg – Tallin - Warszawa

Nasza trasa - ponad 1620 kilometrów w jedną stronę. Foto: google.maps


W każdym mieście mieliśmy nocne postoje i czas, który przeznaczaliśmy na zwiedzanie miasta. Dzięki temu w ciągu siedmiu dni odwiedziliśmy cztery nowe kraje! Na stronie pojawiać się teraz będą relacje z wszystkich miast, które zobaczyłem podczas tej podróży. Każde było inne, ale na swój sposób atrakcyjne.

Co do samej podróży Simple Express nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń. Na trasie Berlin – Poznań – Warszawa – Wilno kursują najnowsze luksusowe autokary wyposażone m.in. w toaletę, darmowe WiFi oraz osobiste ekrany dotykowe z muzyką, filmami itd. Cała podróż dzięki temu mija bardzo przyjemnie. Miejsca na nogi jest dość dużo, na pewno więcej niż w samolotach znanych linii low-costowych. Autobusy odjeżdżają na czas. Opiekę sprawuje dwóch kierowców, którzy zmieniają się na trasie. Możemy zamówić także zimne napoje, przekąski itd. Pomimo tego, że cała podróż do Wilna trwała kilkanaście godzin, to dzięki wszystkim udogodnieniom długi czas przejazdu nie był odczuwalny.

Wnętrze autobusu Simple Express. Foto; simpleexpress.eu


Na innych, krótszych trasach kursują niestety starsze autokary, które są podobnie wygodne, jednak nie mają ani bezprzewodowego Internetu ani tabletów w zagłówkach. Trasy te są jednak dużo krótsze, więc brak tych udogodnień nie jest aż tak dokuczliwy. Dla osób, które bardzo nie lubią autokarowych podróży mogę polecić wykupienie dla siebie dwóch miejsc (oczywiście w najniższej taryfie). W tym wypadku mamy dwa miejsca za 24zł, a możemy wygodnie spać całą drogę.

Wszystkim polecam skorzystanie z usług linii Simple Express. Już warto planować taki wyjazd na wiosnę lub latem. Jest to na chwilę obecną najtańsza możliwość dojazdu do Rosji, a ponadto po drodze możemy odwiedzić Litwę, Łotwę i Estonię. Warto!

Autor: Krzysztof Szymański

 

Samolotem po Chinach

10 idealnych miejsc na niskobudżetowy wyjazd

Złodziejskie triki czyli jak nie dać się okraść za granicą

Prawa pasażera w walce z liniami lotniczymi

 


comments powered by Disqus
Tagi: Wilno   Simple Express   relacja  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ